۸دلیل حضور ایت الله خرازی در انتخابات

ایت الله خرازی در گفت گویی دلایل حضور خود در انتخابات را بیان کرد

اول اینکه بعد از سی سال توانستیم مبانی دینی دولت حزب‌ا… را آماده کنیم. حکومت ما یک حکومت دینی است و نباید فقط حاکم فقیه باشد.

بناست که تمام برنامه‌ها و قوانین و مدل‌های اجرایی همگی دینی باشند. ما بعد از ۳۳ سال می‌گوییم که مدل اداره دینی جامعه را پیاده کرده‌ایم و مردم ما به دنبال فرد متدین و دینی هستند و فشار را تحمل می‌کنند و می‌خواهند دنیا در خدمت دینشان باشد. وقتی دین حاضر است جامعه را اداره کند این امر به یک فقاهت سنگین نیاز دارد. ما چندین ساعت با ۴۰۰ روحانی در قم این کار را انجام دادیم. مردم در حال حاضر از ما انتظار دارند چون به نام دین بر سر کار آمده‌ایم باید همه موارد را رعایت کنیم.

انگیزه دوم من این بود که ساختار دولت دینی را هم آماده کنیم. من در جامعه مشکل را در ساختار دولت می‌بینم و اگر روی کار بیایم دولت را به دولت کوچک تبدیل می‌کنم که فقط برنامه‌ریزی و نظارت کند و وارد حوزه اجرا نشود. نکته سوم این بود که احساس کردم روحانیت در صحنه نظام حذف شده است. روحانیت، حکومت و دولت را پدید آورد و اکنون مستهلک شده و جوسازی‌ها و اهانت‌های پی در پی هم به نظرم یک کار صهیونیستی است تا روحانیت جرات ورود در صحنه سیاست را نداشته باشد و به نظرم بعد از نسلی که خدماتشان برای همه مسلم و روشن است نسل جدید وارد صحنه نمی‌شوند و این خیلی خطرناک است.

روحانیت باید در حوزه اجرا هم وارد شود. شاید ریشه بسیاری از گرفتاری‌ها در نبود این افراد باشد.

نکته بعد اینکه برای اولین بار تلاش خواهم کرد دولت ساعی را در تک‌تک شهر‌ها و استان‌ها پدید بیاورم. ما استاندار را برای استانی منصوب می‌کنیم که هیچ اطلاعی ندارد و باعث انفصال بین مردم و دولت می‌شود. دولت نباید برای استان‌ها تصمیم بگیرد چون خود افراد هر استانی مشکلات خودشان را بهتر می‌شناسند.

هدف پنجم من این است که ما نیاز داریم کسی باشد که با همه کار کند و کسی جز روحانیت نمی‌تواند از عهده این کار بربیاید. روحانیتی که الان در صحنه هستند نمی‌توانند همه را جمع کنند و باید یک فرد ناشناخته روی کار بیاید و این از ویژگی‌های دولت حزب‌ا… است که با یک چهره جدید می‌تواند افراد را دور هم جمع کند.

علاوه بر این باید کسی در نظام وارد شود که بتواند تمام متدینین و مردم را دور هم جمع کند و مردم به آن‌ها اعتماد داشته باشند و به نظرم خانواده خرازی این ویژگی را دارد. خرازی

پدرم جایگاه حوزوی دارد و برادرم آقای صادق و عمویم برای مردم شناخته شده هستند و مردم مطمئن هستند اگر خدمت نکنیم خیانت هم نمی‌کنیم و این اطمینان خیلی مهم است.

از سوی دیگر احساس می‌کنم اگر از توان سیادت اهل بیت استفاده شود مردم آرامش بیشتری پیدا خواهند کرد. فرق است بین کسی که سیادت دارد و ندارد. به همین دلیل فرزندان اهل بیت در بین مردم ما دارای احترام هستند و شاید همین سبب شود عده زیادی وارد صحنه انتخابات شوند.

نکته بعدی ناشناخته بودن من برای دنیاست که یکی از مهم‌ترین پارامترهای نظام است. همان‌طور که وقتی رهبر معظم، انقلاب را به دست گرفتند دنیا شناخت زیادی از ایشان نداشت. به همین ترتیب ناشناخته بودن من باعث می‌شود دشمنان نتوانند برای ما برنامه‌ریزی کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>