ویژگی های دولت حزب الله در بیان آیت الله خرازی

از مشکلات ما این است که می‌گویند تخریب کنیم تا در قدرت بمانیم و اگر نشد ائتلاف تشکیل دهیم تا اینکه در قدرت بمانیم. در صورتی که نشد، به میدان بیائیم تا سهم بگیریم.

 

- باقر خرازی با صراحت می‌گوید که با هیچ جبهه و گروه و حزب و احدی ائتلاف نکرده و کنار نخواهد آمد. من با هیچ جریانی اعم از چپ و راست دیدار نکرده و نخواهم کرد. و با صراحت می‌گویم که با هیچ نماینده مجلس ملاقات نخواهم کرد. با هیچ مسئول استانی و محلی ملاقات نخواهم کرد.من تنها با دو گروه در کشور دیدار خواهم کرد یکی روحانیون سراسر کشور و دوم مردم کف خیابان. چرا که من با هر کدام غیر از این آقایان بخواهم ملاقات کنم می‌خواهند از من باج بگیرند و یا از من تعهد بگیرند.یک کسی می‌خواهد رئیس جمهور یک کشور شود که می‌گوید به هیچ کسی احتیاج ندارد آیا این اشکال دارد؟ آنها که احتیاج دارند بروند کنار هم مگر کسی جلوی آنها را گرفته است.

 

- در دوران ریاست من هیچ گزندی به هیچ کسی نخواهد رسید. بگذارید مردم انتخاب کنند. من “بگم بگم” ندارم. من نمیگویم که بگویم. تخریب حریم انسان مسلمان و حتی اگر غیر مسلمان باشد جایز نیست. هنر سازندگی است نه تخریب. این سیاست تخریب را قبول ندارم.

 

- یکی از نقاط ضعف کشور این است که دولت توسط دولت اداره می‌شود . من این را قبول ندارم. دولت باید از تشکلی بیرون از دولت اداره شود.

 

- دولت حزب الله غیر از تشکیلات حزب الله است. تشکیلات حزب الله فکر می‌کند سازماندهی می‌کند نظارت می‌کند و دولت اجرا می‌کند.ما از بدنه تشکیلات حزب الله در دولت استفاده نخواهیم کرد و این یک مدل کاملا جدیدی است به خاطر همین مسئولین آینده استانها توسط نمایندگان ستادی حزب الله انتخاب خواهند شد و نه آنکه به واسطه آنها اداره شوند.

 

- من به هیچ عنوان به هیچ نماینده مجلس باج نخواهم داد. راهروهای مجلس را که تبدیل به راهروهای راهزنی سیاسی و متاسفانه اقتصادی تبدیل شده را برای همیشه خواهم بست.از حالا می‌گویم که نمایندگان مجلس بدانند که با چه کسی طرفند. به هیچ کدامشان باج نخواهم داد. از همین الان می‌گویم که دستان نمایندگان را از کار اقتصادی قطع خواهم کرد. یا کار حقوقی و قانونی ، یا سیاسی یا کار اقتصادی. مجلسی‌ها باید بروند سراغ قانونگذاری خودشان. آئین‌نامه ها افتضاح است. از الان به همه نمایندگان مجلس اخطار می‌کنم. کدام کاندیدایی اینگونه درباره نمایندگان مجلس اینگونه سخن می‌گوید چرا که نمایندگان در شهرهای خودشان صاحب نفوذ هستند. من عمدا به جنگ اینها می‌روم. اگرتقاضا و سخنان شان به حق باشد خودم به خانه نماینده میروم و اگر نا به حق باشد به هیچ وجه باج نخواهم داد و این بساط سیاسی اقتصادی را برای همیشه جمع خواهم کرد تا نظام از این فساد رو تزاید رها شود. این نشد که مسئولی بیاید و بگوید فلان مسئول چاه نفت دارد پس چرا من فلان کار اقتصادی را نکنم؟ با اینکارشان به نسل جدید هم آموزش دهند. ما بساط رانت و رانتخواری را برای همیشه برخواهیم چید.

 

 

- ما برای برنامه‌ دولت آینده ۲۵ سال زحمت کشیده‌ ایم‌‌. کدام یک از این کاندیداهای ریاست جمهوری برای برنامه خودشان ۲۵ سال وقت گذاشته‌اند؟ من با صراحت می‌گویم که ۲۵ سال است که به صورت شبانه روز روزانه ۱۹ ساعت برای آن کار کرده‌ایم ولو فکر نمی‌کردیم که الان نوبت ما رسیده باشد،به صراحت می گویم که ما را به خط کرده اند نه اینکه خود به خط آمده‌ایم. شما کجا مرا دیده بودید؟ من در کدام همایش شرکت کرده بودم؟ حتی در تشییع جنازه‌ها هم شرکت نمیکردم چون وقت نداشتم. و اصلا از قدرت و مطرح شدن نفرت دارم.

 

- همگان می‌دانند که من حتی مورد اعتراض بزرگان نظام واقع شدم چرا که می‌گفتند که چرا تو خودت را هیچ جایی مطرح نمیکنی؟ من آرزویم این بود که در ناشناختگی بمیرم متاسفانه نشد.

 

- از مشهور شدن نفرت دارم والله نفرت دارم.

 

- از نظرسنجی ها بی‌اطلاع نیستیم و استان‌هایی را که رفتیم برنده شده‌ایم.

 

- کاندیداهای دیگر را ببینید که پای سخنرانی‌های استانی‌شان چند نفر می‌روند و پای سخنرانی ما چند نفر.

 

- جلسات دیگران چگونه به هم خورده و جلسات ما چگونه به سلامت انجام شده است.

 

- تردید نکنید که صد در صد تایید صلاحیت خواهم شد. چون من ۳سال مسئول دفتر نمایندگی امام در مناطق نفت خیز بودم و ۳سال هم مسئول دفتر سیاسی قرارگاه کربلا بودم. ۲سال مسئول دفتر پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما بودم. اینها را به عنوان سابقه اجرایی سیاسی ام دارم.

 

- اگر تایید صلاحیت نشوم نظام را می‌پذیرم. ما برای اعتراض نیامده ایم بلکه برای انقیاد آمده ایم، اگر حتی رای خودم به خودم را نخوانند یا نتوانند بخوانند می‌گویم نظام درست می‌گوید. رای من چه شد مربوط به بنده نیست. من اطاعت محض نسبت به نظام و رهبری دارم و نظام جایگزین نداریم.

 

- نخبگان را در دو حوزه استفاده خواهم کرد به شرط داشتن چهار شرطی که عرض کردم.

 

- نخبه باید سریعا به حوزه اجرا منتقل شود.

 

- من علم را برای علم قبول ندارم چنانچه هنر را برای هنر قبول ندارم و اقتصاد را برای اقتصاد.

 

- ما هیچ طیف سیاسی را به رسمیت نمی‌شناسم. برای من شخص و توانمندی های او مهم است. برای من تفاوتی نمی‌کند که آن فرد چپ باشد یا راست.

 

- طیفهای سیاسی باشگاه‌های پول و قدرتند، مانند باشگاه های استقلال و پرسپولیس.

 

- هر کس در دولت حزب الله راه پیدا کند باید ارتباط حزبی خود را فراموش کند. کسی حق ندارد از امکانات دولت برای جریانات حزبی خود استفاده کند. هیچگونه ارتباطی با جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نداشته و ندارم و هیچ کمکی نیز از آنها نگرفته‌ایم اما در صورتی که انتخاب شوم در خدمت آنها و دیگران خواهم بود. ما به یکایک آنها نیاز دارم اما تعهد نمی‌توانم بسپاریم.

 

- من تعهدم در این کشور فقط به سه گروه است یکی امام زمان (ع) دوم ولی فقیه حاکم و سوم ملت.

 

- هر نماینده مجلسی هرگونه تقاضای کار اقتصادی در شهری را بکند که نفع اش برای مردم آن شهر نباشد با آن مخالفت خواهم کرد.

 

- زمانی که به نماینده مجلس پول داده‌اند تا او نماینده بشود نماینده مردم بیخود می‌کند که تبدیل به سخنگوی فلان جریان اقتصادی بشود. او نماینده مردم است نه نماینده یک مشت کلاش حقه باز سیاسی و یا اقتصادی.

 

- کشور ما کشور آمریکا و روسیه نیست که کنگره شان توسط پولدارها تعیین شود. این دست نمایندگان بدانند که در دولت حزب الله خیلی به آنها سخت خواهد گذشت.

 

- کابینه خود را قبل از انتخابات معرفی نخواهم کرد.

 

- از دل مردم بهترین نیروها را بیرون خواهیم کشید. البته خیلی‌ها را آنالیز کرده و شناسایی کرده ایم. دوران اینکه روی ۲۰۰ نخبه اجرایی نظام گردش کند تمام شده است. تنها کسی خواهم بود که برای یکایک وزارتخانه ها اعلام پذیرش عمومی خواهیم کرد.

 

- آنقدر مطمئن به آرای مردم هستم که دفتر دولت حزب الله را تشکیل داده‌ام.

 

- شایسته ها را از درون مردم بیرون خواهم کشید البته ممکن است خیلی از مدیران من در خارج از کشور باشند.

 

- تشکیل دادن ائتلاف انتخاباتی درست کردن شرکت سهامی است. من اینها را نه قبول دارم و نه اعتقادی به تشکیل اینگونه ائتلاف ها دارم.

 

- با جبهه پایداری کاری ندارم. برخی شان آدمهای خوبی هستند اما هیچ ارتباطی با جبهه پایداری ندارم.

 

 

 

One comment on “ویژگی های دولت حزب الله در بیان آیت الله خرازی

  1. بهنام می‌گه:

    حاجی هستیم , لبیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>